Така че е за препоръчване да погледнете в хладилника и да изберете онези „съставки”, които са Ви необходими.
Маска от моркови
Подобрява цвета на лицето и подхранва кожата.
Смесете един рендосан морков с лъжичка маслинео олио (зехтин) и един яйчен белтък. Нанесете сместа върху кожата на лицето и шията, подръжте 20 минути и отмийте.
Маска от картофи
Помага да се придаде еластичност на увяхващата кожа на шията.
Два взрени картофа трябва да се смесят с по лъжичка зехтин и глицерин и сместа да се нанесе на шията (върху марлена салфетка) за 15-20 минути. След това кожата се изплаква с кладка вода и се нанася мазен крем.
Маска от градински или диви ягоди
Подхранваща маска, която освежава лицето и изсветлява луничките. Размачкайте много донре няколко ягоди и нанесете кашицата на лицето си за 15-20 минути. След това изплакнете с хладка вода.
Маска от кисело зеле
Поради своя произход маската се нарича „парижка”. Тя придава свежест и кадифеност на кожата на лицето.
Поставете на лицето 100 грама кисело зеле и подръжре 15 минути, след което хубаво изплакнете кожата с топла вода.
Овлажняваща маслена маска
Салфетка от плат, напоена в хорещо растително масло (най-добре –маслинено), дръжте върху лицето си около 20 минути. Изтриите излищъка от мазнината с памучен тампон и изплакнете лицето с вода.
Маска със спанак
Помага да се избавите от раздразнена кожа.
Листата на спанака се нарязват и сваряват в мляко или вода. След това се налагат върху марля и стоят въргу лицето двадесетина минути. След това кожата се претрива с лосион от прскови.
Маска с козуначна мая
Тази маска прави кожата по-еластична , освежава я и я тонизира.
Козуначната мая се размива с трипроцентен водороден прекис , или (още по-добре) с прясно мляко, до получаване на консестенция на гъста сметана. След прилагане на маската кожата се почиства със салфетка и леко се напудря.
0 коментара:
Публикуване на коментар